Zion national park
Door: Nicky en Linda
Blijf op de hoogte en volg Nicky en Linda
17 Oktober 2013 | Verenigde Staten, Springdale
We vertrekken uit de staat Nevada, komen even door Arizona en bereiken uiteindelijk Utah. We bezoeken vandaag dus ook meteen 3 staten! Het enige wat we hier echt van merken is het tijdsverschil, in Utah is het 1 uur later dan in Californië en Nevada, dit betekend dat we 1 uur verloren hebben en dat er nu maar 8 uur tijdsverschil is met Nederland.
Aangekomen in Zion valt ons meteen op dat het niet alleen maar groen is wat we om ons heen zien, maar dat er ook plaats wordt gemaakt voor rode rotsen. Dit samen met een strak blauwe lucht en de gele blaadjes aan de bomen zorgt voor een ontzettend mooi uitzicht. Daarnaast looptner door het gehele park een rivier, die ook bij elk uitzicht centraal staat.
We mogen met onze eigen auto door het park, maar er is ook een gratis shuttle bus die langs alle uitkijkpunten en wandelroutes komt. We nemen de bus, wel zo ontspannen voor ons en op deze manier dragen we ook bij aan de schoonheid van het park en het terugdringen van de uitlaatgassen in het park.
We bekijken eerst een aantal uitzichtpunten en verbazen ons dan al over het mooie park. Daarna besluiten we een trial van ongeveer 2 uur te gaan lopen langs de Emerald Pools, maar niet voordat we eerst een bodem hebben gelegd voor deze wandeling.
We beginnen de trial door via een brug de virging river overste steken. Daarna worden we via verschillende mooie paden, met uitzicht over de vallei, naar 3 kleine meertjes gebracht. We klimmen hiervoor soms een behoorlijk stukje over de rotsen en lopen onder wat kleine watervallen door. Zo mooi om te lopen en in ons op te mogen nemen!! We proberen ons voor te stellen hoe dit net na de winter moet zijn, als er veel smeltwater naar beneden komt...
Na 2 uur komen we weer terug bij ons begintpunt en gaan we met de bus verder naar nog zo'n 4 uitkijkpunten. Bij het laatste uitkijkpunt besluiten we om nog een trial van 1 uur te wandelen langs de rivier. En deze is opnieuw de moeite waard.
Het is inmiddels kwart voor 7 en het begint te schemeren, dus wordt het tijd om terug naar de auto te gaan. We stappen voor de laatste keer de bus in en komen nog één keer langs de gehele route en zien steeds meer herten op en langs de weg. Als we bij het beginpunt aankomen is het inmiddels donker geworden en hebben we genoten van het kleurenpalet dat zich door de ondergaande zon liet zien.
Er rest ons nog één opgave, het vinden van onze auto! Het parkeerterrein was niet heel groot, maar in het donker met alleen het licht van de maan valt het nog niet mee ons auto terug te vinden. Na 2 rondjes gelopen te hebben, vinden we hem!
We eten een hapje in het dorpje bij het park en gaan daarna naar ons hotel. En op dat moment bereikt ons ook het nieuws dat de shutdown opgeheven wordt! Voor ons had het weinig invloed meer op reis, maar leuk om nu live te kunnen volgen!
Morgen gaan we naar Bryce Canyon!
Liefs van ons!
-
17 Oktober 2013 - 12:23
Romba:
hoi meiden,
weer een mooi verslag van jullie en met mooie foto,s erbij.
met de bus kom je natuurlijk op de mooie plaatsen.
morgen weer stukje verder van jullie reis.
dikke kus van ons voor jullie. -
17 Oktober 2013 - 18:45
Danielle Van Gompel:
Hoi Nicky,
Wat een mooie foto's. Geniet er nog van.
Het is er zeker allemaal de moeite waard.
Hoe bevalt het autorijden in de States? -
17 Oktober 2013 - 20:13
Lonneke :
Zion is zo super mooi!! Morgen veel plezier in Bryce wat ook weer geweldig is!
Lekker genieten!
Gr. Lonneke -
19 Oktober 2013 - 21:49
Sma:
Hoi, hoi,
Vanavond gebeld door de pa van Nicky. Ik had al een paar dagen niets meer van jullie vernomen in mijn mailbox...... Daarom liet Nicky's pa me weten dat ik jullie maar gewoon via internet op: waar zijn jullie . nu moest volgen. Gelukkig: ik heb jullie weer gevonden en kan weer mee genieten van alle verhalen!
Thanks girls! (En pa van Nicky!)
X sma.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley